Haber

Pendik’te Cumhuriyetin 100’üncü yılı yürüyüşü düzenlendi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında 29 Ekim’de Pendik’te yürüyüş düzenlendi. Yüzlerce öğrenci ve vatandaşın katıldığı yürüyüşte 100 metrelik dev Türk bayrağı kortejle taşındı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Pendik’te ‘100’üncü yıl yürüyüşü’ düzenlendi. Atatürk anıtına çelenk koyma töreninin ardından başlayan yürüyüşe yüzlerce öğrenci ve vatandaş katıldı. Pendik sahilindeki etkinlik alanından başlayan yürüyüşte öğrenciler 100 metrelik Türk bayrağını taşıdı. Pendik Belediyesi bandosunun marşları eşliğinde yürüyen kalabalığa fener alayı da eşlik etti. Sahildeki etkinlik alanında sona eren yürüyüşün ardından program şiir dinletisi ile devam etti. Türk bayrağıyla 100 metrelik yürüyüş havadan görüntülendi.

“Bu heyecanı hep birlikte paylaşacağız”

Kutlamalara katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Öncelikle Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun. Biraz buruk bir şekilde kutluyoruz. Filistin’de yaşanan olaylardan dolayı. Dün başlattığımız programımızı ülkemize getireceğiz. Prestijli bir çelenk koymayla, kortej yürüyüşüyle ​​finale. Meydanda etkinlikler yapacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız.” “Bu sayede yıl dönümünü vatandaşlarımızla birlikte kutlayacağız. Öğrenci kardeşlerimizle ve vatandaşlarımızla 100 metrelik dev Türk bayrağımızla yürüyeceğiz. Bu coşkuyu hep birlikte paylaşacağız” dedi.

“Bu heyecanı kaçırmak istemedik”

Kutlamalara çocuğuyla birlikte katılan vatandaşlardan Emine Çevik, “Biz de bu coşkuyu kesinlikle kaçırmak istemedik. Bayrak töreni olduğunu duyunca çocuğumla birlikte buraya geldik, bayrağımızı alıp şarkılar söyledik. Marşımız.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu