Ekonomi

Cengiz Holding, Adıyaman’da prefabrik şehir kuruyor

Deprem felaketinin ardından bölge halkı için çalışmalarını sürdüren Cengiz Holding, Adıyaman’da bin 250 kişinin konut ihtiyacını karşılayacak prefabrik kent kuruyor. Önümüzdeki haftadan itibaren afetzedelerin kademeli olarak yerleşmeye başlayacağı yapılar Mart ayının ikinci yarısında tamamlanacak.

Cengiz Holding, Adıyaman’da barınma ihtiyacı için 1.250 kişilik prefabrik şehir inşaatına başlarken, ilki Kahramanmaraş’ta 6 Şubat sabahı meydana gelen ve 10 ili olumsuz etkileyen deprem nedeniyle yardım çalışmaları aralıksız devam etti. Mart ayının ikinci yarısında tamamlanması planlanan kentte 100 adet konteyner ve 120 adet prefabrik yapı, sosyalleşme alanları, çocuk oyun alanları ve kafeterya bulunacak.

Ödeme önümüzdeki hafta başlıyor

Adıyaman’da 40 bin metrekare alana kurulan prefabrik kent, büyüklükleri 21 metrekare ile 36 metrekare arasında değişen yapılardan oluşacak. 1+1 daire şeklinde tasarlanan binalarda banyo, tuvalet ve mutfak olmak üzere tüm ihtiyaçlar karşılanacak. Önümüzdeki hafta itibari ile mağdurların kademeli olarak yerleşmeye başlayacağı yapılar Mart ayının ikinci yarısında tamamlanacak.

İlk günden beri sahada

Grup şirketleri Eti Bakır, Eti Alüminyum, Cengiz Power, Cengiz İnşaat ve iştirakleri Kalehan Power, İGA, Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ), Çamlıbel Elektrik Dağıtım (ÇEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım (AEDAŞ) ve Meram Elektrik Dağıtım (MEDAŞ) Holding Madencilik faaliyetlerinde görev yaptığı iş makineleri ve uzman ekipleriyle arama kurtarma çalışmalarına bugüne kadar destek veren , AFAD’ın duyurduğu malzemeleri içeren 90 TIR’ı deprem bölgesine teslim etti. Depremin ilk haftasından bu yana Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Kahramanmaraş’ta kurulan 5 bin kişilik yemek çadırlarında her gün toplam 20 bin kişiye sıcak yemek dağıtan şirket, İslahiye ve İslahiye’de 2 ekmek fabrikasına destek verdi. Hatay. AFAD ve AHBAP’a 3 milyar lira nakdi katkı sağlayan Cengiz Holding, makine alımı yaparak kurmaya başladığı çadırlarla süreksiz barınma ihtiyacına çözüm bulmaya çalışıyor. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu