Ekonomi

AK Partili Ali İhsan Yavuz: Açık ara öndeyiz

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Aslında oylar atıldı. Seçim güvenliği açısından bir sorun olmadığını hepimiz söylüyoruz. Hatalar olsa da biliyoruz ki sistemin içinde olduğu tüm partilere karşı sandık kurulu üyeleri ve itiraz yetkisi olan kişiler var. kusursuz çalışır.

İlçe seçim kurullarında partilerin üyeleri ve temsilcileri bulunmaktadır. Birleşme tutanaklarında taraf müşahitlerinin müşahit olabilmelerinin mümkün olduğunu biliyoruz.

Açıkçası panik havasında kurumları suçlamanın bir anlamı yok. Madem sandıkta aylardır önlem alıyorsunuz. O zaman bir öngörüye sahip olmalısın. Kurumları suçlamadan çıkmalısınız. Her şeyden önce bizi, herkesi bağlayacak olan, sandık seçim tutanaklarının ıslak imzalarla ilçe seçim kuruluna yansımasıdır ve birleştirme tutanaklarıyla birlikte gerçek ortaya çıkar.

İtirazlar fazla zaman almaz. Bunun için de acelemiz yok. Salı günü saat 15.00’e kadar her parti sandıkta olup bitenlere itiraz edebilir. Şu anda Türkiye’nin tamamını acele etmeden biliyoruz. İtirazlarımızı yapmaya hazırlanıyoruz. Şu anda hem TBMM masasında hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde cephenin ortasında olduğumuzu söylemek mümkün.

Çok net konuşacağım durum şudur; Montaj tablosu, simülasyonlarımıza baktığımızda çok net bir üstün resim görüyoruz. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı’nda ortada ve önde olduğunuz da ortada.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu